Transfer Fiyatlandırması

Vergi

Transfer Fiyatlandırması

Transfer fiyatlandırması, en basit tanımıyla ilişkili şirketlerin kendi aralarındaki işlemlerde uyguladıkları fiyat veya bedelin emsallere uygun olmasını, diğer bir ifadeyle aralarında hiçbir ilişki olmayan şirketlerle gerçekleştirilen işlemlerde uyguladıkları fiyata uygun olmasını ifade etmektedir.

Bu düzenlemeler özellikle uluslararası alanda haksız vergi rekabetinin önlenmesi ve ilişkili şirketlerinin yaptığı mal ve hizmet alım satımı işlemlerinde vergi matrahının aşındırılmasının önüne geçilmesi amacıyla getirilmiştir.

Türk vergi mevzuatı uyarınca şirketlerin belirli sınırlar dahilinde yıllık transfer fiyatlandırması raporu hazırlamaları ve kurumlar vergisi beyannamelerinde yer alan "Transfer Fiyatlandırması, Kontrol Edilen Yabancı Kurum ve Örtülü Sermayeye İlişkin Form"u doldurmaları gerekmektedir.

Allinial Global topluluğunun Türkiye üyesi olan RYM reform, alanında uzman personeliyle ulusal ve uluslararası transfer fiyatlandırması düzenlenmelerinin tüm gerekliliklerinin yerine getirilmesi hususunda tüm raporlama ve danışmanlık hizmetlerini çözüm odaklı bir anlayışla müşterilerine sunmaktadır.

İletişim
Fazlı ÇİLİNGİR
Ortak – YMM – Bağımsız Denetçi

fazlicilingir@rymreform.com
0216 425 11 35-36

Hüseyin DİNÇER
Ortak – YMM – Bağımsız Denetçi

huseyindincer@rymreform.com
0216 425 11 35-36

Osman DERELİ
Ortak – YMM – Bağımsız Denetçi

osmandereli@rymreform.com
0312 285 02 01

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com