Tam Tasdik

Vergi

Tam Tasdik

Tam tasdik, yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannameleri ile bunlara ekli mali tabloların ve bildirimlerin Yeminli Mali Müşavir tarafından tasdikini ifade eder. Tam tasdik hizmetinde Yeminli Mali Müşavir firmaların, defter kayıtları ile bu kayıtlara dayanak teşkil eden belgeleri ve bu kayıtların neticesinde meydana gelen mali tabloları; vergi mevzuatı ve muhasebe uygulama genel tebliğleri ile genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri çerçevesinde denetlemektedir.

Tam tasdik işlemi ile bir yandan şirketlerin hesap ve kayıtlarının sonuçlarını gösteren mali tablolarının yanıltıcı olmayacak biçimde eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde düzenlenmesi sağlanarak kamunun istifadesine sunulurken, diğer yandan şirketlerin sık sık güncellenen ve yoruma dayalı birçok noktası bulunan vergi mevzuatı karşısında hak ve yararlarının korunması sağlanmaktadır.

RYM reform, tam tasdik hizmeti çerçevesinde şirketlerin hesap ve işlemlerini geçici vergi ve kurumlar vergisi beyanname dönemlerinde deneyimli ekibi ile vergi kanunları ve genel kabul görmüş muhasebe standartları yönünden incelemeyip, denetim bulgularını şirket yönetimine raporlamaktadır. Bu şekilde şirketlerde ortaya çıkması muhtemel vergisel riskler önceden tespit edilerek Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olası vergi incelemelerinden önce söz konusu risklerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu denetimlerde risklerin tespitinin yanı sıra şirketlerin vergisel avantaj sağlayabileceği durumlar da belirlenerek şirket yönetimine sunulmaktadır.

İletişim
Fazlı ÇİLİNGİR
Ortak – YMM – Bağımsız Denetçi

fazlicilingir@rymreform.com
0216 425 11 35-36

Hüseyin DİNÇER
Ortak – YMM – Bağımsız Denetçi

huseyindincer@rymreform.com
0216 425 11 35-36

Osman DERELİ
Ortak – YMM – Bağımsız Denetçi

osmandereli@rymreform.com
0312 285 02 01

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com